המירוץ (The Race)

מבוסס על סיפורו האמיתי של האצן האמריקאי ג'סי אוונס שזכה ב-4 מדליות זהב בהתמודדותו באולמיפיאדת ברלין בגרמניה הנאצית – 1936.
ג'סי הוא בחור צעיר ממוצא אפרו -אמריקאי אשר ניחן ביכולות אתלטיות יוצאות מן הכלל בתחום הריצה והקפיצה לגובה. הוא נבחר להתחרות באולמיפיאדה הקרבה שהייתה אמורה להתקיים בברלין באותו הזמן, אך נאלץ להתמודד עם דילמות רבות הנוגעות להשתתפותו בשל הגזענות הרבה שהייתה בגרמניה באותה תקופה עם עלייתו של היטלר לשלטון.
האם יצליח ג'סי להשלים בהצלחה את התפקיד שהוטל עליו בייצוג ארה"ב באולימפיאדה ולנפץ את תורת הגזע בפניו של היטלר?
שנה: 2016
במאי: סטיבן הופקינס
שחקנים: ג'ייסון סודייקיס, גרמי איירונס, קאריס ואן האוטן, וויליאם הארט
ז'אנר: דרמה, ביוגרפיה
משך הסרט: 134 דקות
מדינה: ארה"ב

המירוץ טריילר

עובדות שלא ידעתם על האצן ג'סי אוונס

  • בזמנו אוונס לא קיבל שום מלגה שתעזור לו לממן את הלימודים באוניברסיטת אוהיו, והיה צריך לעבוד בחצי משרה בכדי לממן את לימודיו.
  • בזמן לימודיו ג'סי לא הורשה לגור במעונות האוניברסיטה ונאלץ לחיות מחוץ לקמפוס עם שאר אתלטים בעלי צבע עור שחור.זאת מאחר והגזענות שררה גם בארה"ב באותה תקופה ולא רק בגרמניה.
  • זה יפליא אתכם (ובטח הפליא גם את אוונס עצמו) אבל כאשר ג'סי הגיע לאולימפיאדה בגרמניה הוא זכה לפופולריות רבה מצד העם הגרמני, זה הגיע לרמה שבסיום המשחקים היו צריכים להגן על ג'סי ביציאה מפני המעריצים שרצו אחריו עם מספריים כדי לגזור מבגדיו ולקחת לעצמם. מעניין מה היטלר היה אומר על זה..
  • חברת אדידס היא זו שסיפקה לאוונס את הנעליים לתחרות ובכך הפכה לחברה הראשונה שנתנה חסות למישהו ממוצא אפרו-אמריקאי.
  • בזמן שהייתו של אוונס בברלין גילה כי דווקא בגרמניה לא הייתה הפרדה בין שחורים ללבנים כמו שהיה בארה"ב, והוא יכל להסתובב בחופשיות ולהתערבב יחד איתם.
  • אוונס מת בגיל 66 (1980) מסרטן ריאות. מסתבר שאוונס היה מעשן כבד ועישן במשך 30 שנה קופסת סיגריות ביום.
    לא דוגמא טובה בתור אחד שנחשב לאצן הגדול בהיסטוריה.
  • אסטרואיד שגילו ב-1980 נקרא על שמו של אוונס לרגל הישגיו, השם המלא – "6758jessiowens".